Ponad połowa Polaków przyjmuje regularnie suplementy diety.

Polacy często sięgają po preparaty wspomagające dietę.

Zawsze jest r to podyktowane chęcią zadbania o zdrowie o własne zdrowie. Wiadomo, organizm człowieka nieustannie walczy z brakiem energii, infekcjami oraz funkcjonować nie zawsze w sprzyjających warunkach środowiskowych. Głównym czynnikiem, napędem wyboru powodującym wybór suplementu jest także chęć zadbania o wygląd oraz poprawy złego samopoczucia.
Jakie suplementy kupowane są najczęściej?
Wśród Polaków używających środków wspomagających –suplementy diety są m. in.: wzmacniające układ immunologiczny i ogólną odporność organizmu, wspomagających koncentrację i witalność, stan zdrowotny i wygląd skóry, wygląd włosów i paznokci, środki regulujące działanie układu trawiennego, środki wspomagające proces odchudzania, preparaty wpływające pozytywnie na funkcjonowanie układu krwionośnego, wspomagające, ułatwiające zasypianie, preparaty uspokajające, preparaty opóźniające proces starzenia się organizmu.

Przede wszystkim na topie wśród kuracjuszy suplementami jest witamina C i magnez. Prozdrowotne preparaty z witaminą C oraz magnezem są przyjmowane przez największą grupę osób korzystających z takich środków wspomagających. Również wśród Rodaków popularnie zażywanymi środkami są, z witaminą D3 i wapniem, z kwasem foliowym, preparaty zawierające selen, środki posiadające w swoim składzie bakterie probiotyczne, substancje pochodzące z wyciągów roślinnych egzotycznych.

Zobacz: https://gemini.pl/kategoria/zdrowie/seks-i-antykoncepcja/akcesoria