Dom pachnący świeżym chlebem, piękny ogród z mnóstwem kwiatów, gromadka radosnych dzieci, uroczy pies śpiący w fotelu i wygrzewający się na parapecie kot – to marzenie i życiowy cel większości zodiakalnych Raków. Osoby urodzone pomiędzy 21 czerwca a 22 lipca, charakteryzują się wyjątkową wrażliwością, delikatnością i umiłowaniem życia rodzinnego.

Poznaj pięć wartości, którymi Rak kieruje się w życiu

Lojalność

Bez wątpienia lojalność stanowi dla Raka najwyższą wartość. Zdobycie zaufania zodiakalnego Raka to nie lada wyczyn. Jako że osoby spod znaku Raka są zazwyczaj bardzo skryte, może upłynąć sporo czasu, zanim się przed kimś otworzą. Osoba, którą Rak obdarzy zaufaniem, może mieć pewność, że zyskała wiernego przyjaciela, który będzie z nią na dobre i na złe. Takiego samego zaangażowania oczekuje od innych Rak, dla którego związek z drugą osobą jest sytuacją zero-jedynkową – albo jesteś z Rakiem do końca, albo nie marnuj Jego czasu. Warto to przemyśleć już na samym początku relacji z Rakiem. Nie ma bowiem dla Niego nic gorszego niż zawiedzione zaufanie.

Opiekuńczość

Raki mają wysoko rozwinięty instynkt opiekuńczy wobec osób, które obdarzają uczuciem. Ich uprzejmość i łagodność sprawia, że każdy w chwili słabości biegnie w opiekuńcze ramiona zodiakalnego Raka. Osoby spod tego znaku odznaczają się wyjątkową cierpliwością, która połączona z ich wrażliwością i głęboką empatią, sprawia, że są oparciem dla wielu osób w trudnych momentach ich życia. Często jednak zdarza się, że Raki oferują swą troskę osobom, które wcale tego nie chcą. Odtrącony i zdradzony Rak bardzo cierpi, a cierpienie Raka może być bardzo niebezpieczne.

Intuicja

Typowe dla zodiakalnych Raków jest podejmowanie decyzji pod wpływem intuicji i przeczuć. Wrażliwe i łagodne Raki mają trudności w podejmowaniu twardych decyzji – analizują każdy problem od strony tego, czy swoim postępowaniem nie skrzywdzą innych. Dlatego też bardziej niż na racjonalnych faktach, polegają na swoich przeczuciach. Intuicja Raków jest niezawodna także w momencie, gdy ktoś próbuje być wobec nich nieuczciwy – Rak na odległość wyczuwa nieszczerość i fałsz, który jest dla Niego odrażający.

Hojność

Pieniądze nie grają w życiu Raka większej roli. Oczywiście, troskliwy i opiekuńczy Rak zrobi wszystko, aby niego najbliższym niczego nie brakowało, ale skupianie się wyłącznie na zarabianiu pieniędzy nie leży w naturze osób spod tego znaku. Zodiakalny Rak jest cenionym pracownikiem ze względu na swoją dokładność i zaangażowanie. Zarobionymi pieniędzmi chętnie dzieli się z najbliższymi. Jest szczególnie hojny w stosunku do swoich rodziców – Rak w ten sposób wyraża wdzięczność za wszystko, co od nich otrzymał.

Poświęcenie

Uczuciowe Raki uważają, że dla najbliższych warto poświęcić wszystko – nawet swoje życie. Niemniej jednak, w poświęceniu się dla innych nie upatrują heroicznego cierpienia. Dla większości Raków sensem życia jest rodzina i stworzenie ciepłego, pełnego miłości domu. Dla takiego życia Rak jest w stanie poświęcić wiele – swoją pracę, hobby, czasami także zdrowie. Zodiakalny Rak czuje się najszczęśliwszy wtedy, gdy ma świadomość, że jest komuś bardzo potrzebny.