O zodiakalnych Strzelcach zwykło się mówić, że to urodzeni szczęściarze i zwycięzcy. Prawdą jest, że Strzelce z wielu opresji wychodzą bez szwanku i zwykle spadają na przysłowiowe cztery łapy. Strzelec patronuje osobom urodzonym pomiędzy 23 października a 23 grudnia. Urodzonych w tym okresie charakteryzuje optymizm, aktywność i otwartość na innych ludzi.

Poznaj pięć wartości, którymi kieruje się w życiu Strzelec

Niezależność

Potrzeba niezależności u Strzelców jest zdecydowanie bardziej zauważalna niż u pozostałych znaków. Wolność dla Strzelców jest podstawowym warunkiem szczęścia. Nic więc dziwnego, że Strzelec nie chce i nie potrafi usiedzieć w miejscu – dla Niego życie to niekończąca się podróż, którą bardzo często decyduje się odbywać samotnie. Silne poczucie niezależności Strzelca imponuje innym, ale także sprawia, że trudno jest nawiązać z Nim stałą więź. Oczywiście, Strzelce są bardzo otwarte i lubią towarzystwo, ale w momencie, kiedy ktoś próbuje narzucić Mu swoje zdanie, może On w jednej chwili stać się bardzo nieprzyjemny, a nawet niebezpieczny. Nic wówczas nie przeszkodzi Strzelcowi, aby bez skrupułów poinformować taką osobę, że nie życzy sobie jej dalszej obecności w swoim życiu.

Inteligencja emocjonalna

Strzelce z niezwykłą łatwością nawiązują kontakty z innymi ludźmi. Bardzo często otaczają się sporym gronem znajomych i przyjaciół. Swoje udane życie towarzyskie zawdzięczają wysoce rozwiniętej inteligencji emocjonalnej. Posiadanie przyjaciela – Strzelca to jak wygrana na loterii. Nikt bowiem lepiej niż Strzelec nie potrafi znajdywać rozwiązań nawet najbardziej zawiłych problemów. Nie dość, że Strzelec potrafi z każdej sytuacji znaleźć kilka różnych wyjść, to jeszcze zapewni nieskończoną ilość motywujących przekazów do momentu aż problem zostanie pomyślnie rozwiązany.

Współczucie

Jednym z głównych powodów tego, że Strzelce obdarzane są ogromną sympatią ze strony innych osób, jest ich głęboka empatia. Strzelec jest osobą, która chętnie słucha i zawsze służy pomocą. Gdy Strzelec decyduje się pomóc danej osobie w rozwiązaniu jej problemów, robi to z całym zaangażowaniem. Strzelce muszą się jednak mieć na baczności bowiem ich szczerość i otwartość często bywa odbierana jako naiwność. Łatwowierny i prostolinijny Strzelec może więc, poprzez ogrom swojej empatii i współczucia, zostać łatwo oszukany i wykorzystany.

Szczerość

Mówienie prawdy jest dla Strzelca podstawą do nawiązania więzi z drugim człowiekiem. Dla każdego Strzelca szczerość znajduje się na samych szczycie Jego hierarchii wartości. Nic więc dziwnego, że wiele osób prosi Strzelca o wyrażenie swojej opinii. Strzelec gwarantuje sto procent prawdy na każdy temat. Niemniej jednak zwykło się mówić, że Strzelec zawsze trafia do celu, ale jego strzała może także zranić. Jest to bardzo dobre odniesienie do tego, w jaki sposób Strzelec rozumie szczerość – jakkolwiek przykra i okrutna byłaby prawda, Strzelec czuje się w obowiązku, aby ją wygłosić.

Ciekawość i edukacja

Osoby urodzone pod znakiem Strzelca zawsze zadają mnóstwo pytań. Ich ciekawość świata i głód wiedzy sprawiają, że Strzelec nigdy nie przestaje się uczyć – wprost przeciwnie. Ciągłe pogłębianie wiedzy, zdobywanie nowych umiejętność i doświadczenia, poznawanie nowych miejsc i ludzi – to główne cele życiowe zodiakalnego Strzelca. Połączenie Jego niezależności, inteligencji i ciekawości powoduje, że dla wielu osób Strzelec jest skarbnicą wiedzy o życiu i świecie. Nieustanna potrzeba odbierania coraz to nowszych bodźców z otoczenia sprawia, że Strzelce miewają słomiany zapał i bardzo szybko się nudzą. Mając więc w swoim otoczeniu Strzelca należy liczyć się z tym, że może on z dnia na dzień spakować walizki, zwolnić się z pracy i udać na drugi kraniec świata.