TikTok to popularna chińska aplikacja mobilna, która umożliwia użytkownikom tworzenie i udostępnianie krótkich filmów. Często jest porównywany do Vine, ale ma inny wygląd. Aplikacja została wydana po raz pierwszy w 2016 roku, ale od tego czasu bardzo szybko się rozwija. Aplikacja obsługuje ponad miliard odtworzeń każdego dnia i jest wielkim sukcesem w Chinach, a sam TikTok to prosta aplikacja do tworzenia filmów, które są pełne fajnych filtrów, ciekawych ścieżek dźwiękowych i mają wybór mnóstwa naklejek.

Z aplikacji mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci, chociaż jest ona używana głównie przez młodzież. Nie jest to zaskakujące, ponieważ aby korzystać z aplikacji, musisz mieć co najmniej 13 lat. Zanim zaczniesz nagrywać własny film, najpierw musisz zarejestrować konto. Warto również zauważyć, że ta aplikacja jest dostępna tylko na smartfonach Apple iOS i Android. Mimo uruchomienia w 2016 roku szybko zdobył się na popularność, gdyż w Maju 2019 roku liczba aktywnych użytkowników wybiła 200 milionów. Zhang dzięki aplikacji stał się natychmiastowym miliarderem, stał się również najbogatszą osobą poniżej 30 roku życia na świecie na liście Forbes Magazine w 2019 roku, głównie dzięki stworzeniu TikTok.

Jako jeden z najsłynniejszych chińskich potentatów technologicznych, Zhang jest obecnie dyrektorem generalnym Beijing Bytedance Technology Co., Ltd., jednej z najcenniejszych firm w Chinach; o wartości ponad 75 miliardów dolarów sugerując się statystyką w Maju 2019 roku, co odpowiada około 6,1% PKB Chin. Firma posiada również biura na całym świecie w takich lokalizacjach jak Moskwa i San Francisco w Kalifornii. Na początku istnienia aplikacji nie było żadnych funkcji, zostały one dodane później. Na przykład jest to możliwość wykonania multi – tapów – jest to zmiana tego samego wideo po kilku sekundach. Kolejną ciekawą funkcją jest zapętlenie – możesz ustawić 3 -sekundowy okres, w którym wideo będzie się powtarzać. Użytkownicy zaczęli się z biegiem czasu łączyć w duety nagrywając filmiki.

Twórcy wybrali tytuł TikTok, ponieważ na ulicach jest wielu takich posiadaczy, więc dobrze komponuje się ze stylem aplikacji. Ponadto firma może wykorzystać tę markę do stworzenia czegoś w rodzaju instrumentu muzycznego do wydawania różnych dźwięków. Wnioskując, że TikTok łączy ludzie możemy zauważyć nawet w Polsce, gdzie użytkownicy by mogli nagrać wspólny filmik, jadą do siebie nawet przez pół kraju.