To królowe miasta, idealne do przemieszczania się w najbardziej zrównoważony sposób. Hulajnogi elektryczne rewolucjonizują transport osobisty: pomagamy znaleźć model idealny dla Ciebie lub na prezent.

Elektryczne hulajnogi opanowały nasze miasta. Małe, ciche i nie wymagające prawa jazdy, są ulubionym środkiem transportu dla tysięcy Polaków, którzy unikają korzystania z samochodu i tłumów w transporcie publicznym. Ta alternatywa dla roweru zrewolucjonizowała to, co obecnie znane jest jako mikromobilność i nie ma wątpliwości, że jest to przyszłość.
Zastanawiałeś się nad zakupem, a może chcesz go sobie sprawić na wyjątkowy prezent? Odpowiemy na wszelkie pytania i polecimy kilka modeli, które na pewno będą dobrym wyborem.

Która jest najlepsza?

To może być pytanie za milion dolarów: czy istnieje jeden model, który wyróżnia się na tle innych? Obecnie w sprzedaży w Polsce znajduje się kilkadziesiąt modeli, ale każdy użytkownik jest inny i ma inne potrzeby. Model o wysokiej wydajności nie jest odpowiedni dla dziecka, a pracownik biurowy prawdopodobnie bardziej niż inne czynniki doceni możliwość jego złożenia.
Moglibyśmy powiedzieć, że nie, nie ma czegoś takiego jak “hulajnoga doskonała”. Tylko ten, który najlepiej odpowiada wymaganiom jego użytkownika. Stąd potrzeba zaoferowania kilku opcji do wyboru.

Jak długo trwa ładowanie?

Szybkość ładowania zależy od dwóch podstawowych czynników: pojemności akumulatora i dopuszczalnej mocy. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie ładują się ze zwykłego gniazdka elektrycznego, ale im większa bateria, tym dłużej trwa ładowanie.

Jaki jest zasięg?

W dzisiejszych czasach możemy znaleźć skutery elektryczne w każdej cenie i autonomii. Ogólnie rzecz biorąc, model kosztujący około 1000 zł ma zasięg od 20 do 30 kilometrów, ale można też znaleźć hulajnogi o znacznie większym zasięgu między ładowaniami. Istnieją również bardzo przystępne cenowo, zwłaszcza na krótkich dystansach, z mniejszymi bateriami.

Jak szybko się poruszają?

Rekord prędkości dla hulajnogi elektrycznej wynosi prawie 90 km/h, ale trzeba wziąć pod uwagę jedną rzecz: te modele podlegają przepisom tak, jakby były motocyklami elektrycznymi. Przepisy są w tym względzie bardzo jasne: maksymalna prędkość wynosi 30 km/h, chociaż zasadniczo prawie wszystkie skutery osiągają maksymalną prędkość 25 km/h. Z tego powodu zawsze zalecamy stosowanie kasków i innych środków ochronnych.

Jakie są różnice między modelami dla dorosłych i dla dzieci?

Hulajnogi dla dzieci i dorosłych nie mogą być prawnie uznane za hulajnogi dziecięce. Modele dla dzieci mają jednak pewne wspólne cechy: znacznie mniejszy zasięg, ponieważ dzieci pokonują krótsze dystanse podczas jazdy, silnik o mniejszej mocy, aby uniknąć wypadków, mniejszy rozmiar niż zwykle i bardziej przystępna cena.