Rodzice często zastanawiają się ile dziecko potrzebuje par butów na dany sezon. Wiadomo, że rodzaj obuwia uzależniony jest od pory roku i od tego, gdzie buty dla dzieci będą używane. W domu najczęściej maluchy chodzą w kapciach, natomiast na zewnątrz z reguły zakłada się im adidasy. Na zimę odpowiednie będzie obuwie, zapewniające ochronę przed chłodem. Niezależnie od tego, jakie buty wybiera się dla najmłodszych, najważniejsze jest, aby były wygodne, komfortowe, a także trwałe i wykonane z bezpiecznych, naturalnych materiałów. W internecie, na forach i grupach dla rodziców można znaleźć wiele ofert używanych butów. Specjaliści twierdzą jednak, że nie jest dobrą praktyką zakładnie dzieciom butów po starszym rodzeństwie, a co dopiero po całkiem obcych dzieciach.

Pierwsze buciki dla dziecka

Kiedy maluszek stawia pierwsze kroki rodziców przepełnia duma i ogromna radość. To także nowy etap w życiu małego człowieka, ponieważ od tego czasu może już samodzielnie poznawać świat. W tym czasie bardzo ważne jest to, jakie buty nosi dziecko. Buty roczki mają za zadanie chronić maleńkie stópki, ale także muszą być wygodne i komfortowe. Każdy rodzić ma na uwadze dobro swojego dziecka i na pewno żaden nie chce, aby w przyszłości musiało być pod opieką ortopedy, a źle dobrane obuwie, albo takie kiepskiej jakości może się przyczynić do różnych schorzeń w późniejszym wieku.

Buty do przedszkola

W każdym przedszkolu konieczne są buty na zmianę. Najpopularniejsze są kapcie dla dzieci zapinane na rzepy, wsuwane, ale także zwykłe trampki czy adidasy. Dla przedszkolaków najważniejsze jest by na butach znajdowały się podobizny ulubionych bajkowych bohaterów, żeby były kolorowe, z nadrukami. Ile butów potrzebnych do przedszkola zależy od tego, na jakie zajęcia uczęszcza dziecko.

Buty sezonowe na wiosnę i lato

Buty na podwórko są tymi, które kupuje się w pierwszej kolejności. Rodzice najchętniej kupują sneakersy lub inne buty sportowe, najczęściej znanych marek, ponieważ dają one gwarancję jakości. Latem obowiązkowo dziecko powinno mieć sandały, aby w gorące dni nie przegrzewać małych stóp.

Buty na sezon jesienno-zimowy

W chłodniejszych miesiącach należy zwrócić uwagę na to, żeby buty były ciepłe i chroniły przez przemarzaniem. Zimą świetnie sprawdzają się ocieplane kozaki, śniegowce czy trapery. Kalosze dla dzieci przydadzą się jesienią, kiedy często pada. Dobrze jest, aby takie buty były wodoodporne.