Z reguły ludzie nie przywiązują zbyt wielkiej wagi do tego, jak wyglądają poszewki na poduszki. Ot, zwykły kawałek materiału o charakterze użytkowym. Ale my wiemy, że nawet najmniejsze poszewki ozdobne mogą znacząco uwypuklić wystrój każdego wnętrza. Ty też musisz o tym wiedzieć, skoro czytasz teraz ten artykuł. Przeczytaj go więc do końca i poznaj świat nietuzinkowych poszewek dla twojej rodziny.

poszewki-na-poduszki

Ozdobne poszewki do salonu i sypialni

Poduszka. Niepozorny przedmiot, a może być perłą elegancji w salonie. Tam najlepiej sprawdzi się poszewka 40×60, czyli rozmiar ze średniej półki gabarytowej. Doprawdy nic tak nie uzupełni wystroju w salonie jak kilka poduszek umieszczonych w strategicznych punktach sofy czy fotelach, żeby sprawić jeszcze większą wygodę twoim gościom.

A co z sypialnią? Ano właśnie, nigdy nie zapominaj o własnych potrzebach. Dlatego dekoracyjna poszewka 50×60 powinna stać się nieodłącznym elementem tak ważnego przecież pomieszczenia, jakim jest sypialnia. Pamiętaj, że stylową poszewką na poduszkę możesz w bardzo prosty sposób uatrakcyjnić zestaw pościeli, która w większości przypadków stanowi zwykły poliester występujący w odcieniach szarości. Jest więc czymś monotonnym, by nie użyć słowa – nudnym.

Kolekcje domowej pościeli możesz uatrakcyjnić nawet z pomocą podręcznego Jaśka, który występuje w różnych rozmiarach. Dobór kontrastowych odcieni i kolorów z miejsca wywinduje szaro-burą pościel do rangi czegoś luksusowego. To tak naprawdę bardzo prosty ruch, a efekty mogą przywodzić na myśl okładkę z jakiegoś designerskiego katalogu. Pomyśl o tym.

Kolorowy pomysł na poszewki dekoracyjne dla najmłodszych

Dekoracyjna poszewka w pokoju dziecka to znacznie bardziej istotna sprawa, niż się może na początku wydawać. Chodzi o to, że na początku życia zmysły maluchów działają z niewiarygodną intensywnością. One dosłownie wchłaniają otaczający je świat i go przetwarzają, rozwijając w ten sposób wyobraźnię. Mała poszewka 30×50 dla najmłodszych może więc… nie – powinna cechować się różnorodnością wzorów i kolorystyki.

Na szczęście tego typu poduszki dekoracyjne cechują się bardzo bogatą gamą projektów. Każda mama znajdzie coś odpowiedniego zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Oczywiście wszystkie poduszki da się ze sobą zgrać z charakterem wystroju wnętrz dla dzieciaków. To już nie te czasy, gdzie opcje wyboru były ograniczone do minimum, w związku z czym każde dziecko w okolicy miało niemalże identyczny pokój.

Ponadto odpowiedni dobór poszewki na poduszki dla dziecka ułatwi mu sen. To bardzo ważne, bowiem zdrowe spanko to coś, czego potrzebuje każde dziecko. Chodzi też o to, żeby maluch mógł zasypiać i budzić się w przyjaznym otoczeniu. Pozytywne skojarzenia wizualne są obecnie uważane za najbardziej wpływowy czynnik rozwoju tych najmłodszych bobasów. A kiedy nieco podrosną, kolorowe poszewki opstrzone wzorkami lub postaciami z bajek mogą posłużyć jako element edukacyjnej zabawy.

poszewka-na-poduszke

Czy dekoracyjne poszewki do dobry pomysł na prezent?

Dobry? A czy może być lepszy?! Piękne poszewki na poduszki to niezbyt kosztowny, lecz bardzo praktyczny podarunek. Jeśli twoje przyjaciółki mają szczególnie wyczulony zmysł estetyczny, z łatwością uda ci się w niego trafić, ponieważ wybór designerskich poszewek jest po prostu ogromny.

Co więcej, te nietuzinkowe dekoracje wykonane zostały z różnych materiałów, jak mieszanki wysokiej klasy bawełny czy welur, który jest niezwykle przyjemny w dotyku. W praktyce oznacza to, że dobierając konkretny prezent, możesz go skalibrować z materiałem wykończenia mebli, którym owe poszewki będą miały służyć. Pamiętaj, że dobry sklep zaoferuje ci fachową poradę na temat bieżących trendów i upodobań. Być może dzięki temu uda ci się pomóc koleżance, która nie potrafi się jeszcze zdecydować, jak powinny wyglądać dekoracje w jej salonie, czy wewnątrz sypialni.

Poduszki, poszewki… Gdzie kupić najlepiej?

Owszem, można kupować całe zestawy dekoracyjne w ekskluzywnych butikach meblowych w centrum miasta. Ale po co to robić, skoro równie wytworne produkty są dostępne w sklepie internetowym? Co ważniejsze, ich cena okaże się dużo niższa, a i wybór towaru będziesz miała większy. Bez względu na to, czy interesuje cię skromna, czy nieco bardziej obszerna poszewka 50×70 – w internecie zaspokoisz wszystkie potrzeby i jeszcze na tym zaoszczędzisz. Takie są fakty.

Poszewka dekoracyjna kupiona dzisiaj w internecie ułoży się w sam raz do kształtu twojego gustu, jak i wszystkich tych wybrednych gości, których zechcesz przyjmować w swoim domu. A jak im powiesz, że tę jaśminową poduszkę udekorowałaś w internecie – nie uwierzą ci. Masz to jak w banku.

Wybór należy oczywiście do ciebie, jednak pamiętaj, że całą sprawę możesz załatwić bez wychodzenia z domu, a efekt będziesz miała właściwie taki sam, co przy zakupach w butiku na mieście. Jeśli zaś chodzi o ceny, to wyjdziesz na tym tylko in plus, a zaoszczędzone pieniądze będziesz mogła wydać na nową torebkę lub… dodatkowy zestaw poszewek 🙂