Wybór prezentu dla dziecka może być nie lada wyzwaniem – zwłaszcza w przypadku najmłodszych, który pokoje pękają w szwach od wszelkiego rodzaju zabawek lub tych wybrednych, których niewiele rzeczy jest w stanie zainteresować na dłużej. Na szczęście istnieje coś, co spodoba się niemal każdemu, gwarantując pasjonującą rozrywkę – zabawka zdalnie sterowana. Wystarczy dobrać ją do zainteresowań obdarowanego.

Zabawki RC – pełna emocji zabawa dla każdego! 

Utarło się przekonanie, że zabawki zdalnie sterowane są przeznaczone wyłącznie dla małych chłopców. Tymczasem, jak pokazuje praktyka, chętnie bawią się nimi również dziewczynki – i to nie tylko te pasjonujące się motoryzacją. Wśród zabawek RC, poza szeroką gamą różnorodnych pojazdów, znajdziemy przecież także figurki czy urocze zwierzątka, na przykład pieski z serii Chi Chi Love. Ponadto zabawki zdalnie sterowane można łatwo dobrać do wieku dziecka. I tak proste w obsłudze, duże i kolorowe pojazdy można podsunąć już dwulatkom, a wymagające dobrego refleksu i koordynacji zaawansowane obiekty latające będą idealne dla nastolatków, a nawet dorosłych.

Zabawa pojazdami RC jest naprawdę wciągająca i może stanowić dobry pomysł na wspólne, rodzinne spędzanie czasu. Mając więcej zabawek zdalnie sterowanych można urządzić pasjonujące wyścigi lub wzajemnie podziwiać karkołomne ewolucje. Tutaj praktyka czyni mistrza, a zabawa nigdy się nie nudzi, bo wraz z rozwijaniem umiejętności pozwala wykonywać coraz bardziej złożone manewry.

Dlaczego warto podarować dziecku pojazd zdalnie sterowany? 

Pojazdy i inne zabawki RC – poza dostarczaniem rozrywki na wysokim poziomie – wspierają rozwój dzieci na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim wymagają dużego refleksu i koordynacji ruchowej, a także logicznego myślenia i zdolności przewidywania oraz dostrzegania ciągów przyczynowo-skutkowych.

Podczas sterowania pojazdem za pomocą kontrolera dziecko musi w pełni się skoncentrować. Ponadto rozwija zdolności manualne, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i wyobraźnię przestrzenną – podkreśla nasz rozmówca ze sklepu zabawkarskiego Kraina Zabawy.

Jeśli zależy nam na tym, by młody człowiek spędzał więcej czasu na świeżym powietrzu, warto podarować mu model outdoorowy. Wówczas z pewnością nie trzeba będzie dodatkowo zachęcać go do wyjścia z domu!